Zakres usług

Gabinet stomatologiczny Dental Gallery zadbał o kompleksową opiekę dentystyczną dla swoich pacjentów z Warszawy – m.in. z Woli i Śródmieścia. W jego ofercie znajduje się więc pomoc z wielu dziedzin, którymi na co dzień zajmuje się współczesna stomatologia. Każdy dentysta z gabinetu Dental Gallery, na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu, kieruje pacjenta do konkretnego specjalisty stomatologa. W ten sposób każdy klient z Warszawy może być pewien, że zostanie profesjonalnie i kompleksowo obsłużony. Warszawski gabinet stomatologiczny zaproponować więc może pomoc w zakresie chirurgii stomatologicznej, implantologii, stomatologii zachowawczej, stomatologii dziecięcej, protetyki, profilaktyki stomatologicznej oraz usług RTG.

Ortodoncja

W ramach usług ortodontycznych gabinet stomatologiczny oferuje diagnostykę, czyli wykonanie badania i przygotowanie materiałów, opracowanie planu leczenia (metoda leczenia, jego poszczególne etapy, wybór rodzaj aparatu itd.). Po założeniu, dopasowanego indywidualnie, aparatu ortodontycznego pacjent przychodzi na wizyty w celu aktywacji aparatu. Po zakończonym leczeniu aparat zostaje zdjęty i założone zostają aparaty retencyjne. Ostatnim etapem leczenia są okresowe wizyty kontrolne z retencją. Dzięki właściwie przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu pacjent może uzyskać równe zęby i zdrowszy uśmiech.

Chirurgia Stomatologiczna

W ramach chirurgii stomatologicznej gabinet stomatologiczny oferuje szeroki zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa. Wśród nich mieści się m.in. ekstrakcja zębów, usuwanie zębów mądrości, zabiegi resekcji wierzchołka korzeni, hemisekcje, usuwanie torbieli korzeniowych, nacięcie ropni okołozębowych. Każdy zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz w warunkach jak najbardziej komfortowych dla pacjenta. Dentysta oferuje bowiem różne formy znieczulenia. Dodatkowo samo wnętrze gabinetu stomatologicznego jest urządzone w sposób przyjazny, aby klient odczuwał mniej stresu i czuł się swobodniej.

Implantologia

Implantologia to dziedzina, dzięki której można uzupełnić braki w uzębieniu – zarówno pojedyncze, jak i większą ilość. Implanty są trwałym i wytrzymałym rozwiązaniem, które zapewnia pacjentowi komfort zarówno podczas jedzenia, jak i mówienia. Leczenie implantologiczne przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym obejmuje w pierwszej kolejności konsultację i tomografię komputerową. Na podstawie uzyskanej w ten sposób wiedzy wszczepiany jest implant, który pacjent odczuwa jako naturalny ząb. Dopiero po tym, jak wszczep (najczęściej tytanowy) zrośnie się z tkanką kostną można rozpocząć leczenie protetyczne z wykorzystaniem mostów, koron lub protez.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to nic innego jak profilaktyka i leczenie próchnicy. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi więc m.in. odbudowa tkanek zęba za pomocą materiałów światłoutwardzalnych (wypełnienia), leczenie endodontyczne (kanałowe), reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe. W gabinecie stomatologicznym leczone są również zęby z nadwrażliwością. W ramach stomatologii zachowawczej przeprowadza się także leczenie kieszeni dziąsłowych, szynowanie rozchwianych zębów czy odbudowuje się korony zęba. W ten sposób można zadbać o przyszłość swojego uśmiechu, nim będzie za późno.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca to specjalistyczne leczenie zachowawcze pacjentów w wieku rozwojowym. Ponieważ pacjentami gabinetu stomatologicznego są również najmłodsi pacjenci, to u nich wykonywane są takie zabiegi jak m.in. wypełnienie zęba mlecznego, założenie opatrunku w zębie mlecznym, ekstrakcja zęba mlecznego, lakierowanie czy lakowanie bruzd na zębach trzonowych. Dzięki temu u dzieci można zadbać o stan jamy ustnej już od najmłodszych lat. Wizyty w gabinecie stomatologicznym na tak wczesnym etapie życia pozwalają także oswoić się z osobą dentysty. Będzie to procentowało w przyszłości mniejszym stresem oraz obawami przed wizytą u stomatologa u pacjenta w późniejszym wieku.

Protetyka

Protetyka pozwala na uzupełnianie ubytków naturalnych zębów, które powstały ze względu na np. choroby czy wypadki. Pacjentom oferowane są różne rodzaje protez ruchomych (czyli wyjmowanych), stałych (bez możliwości wyciągania) lub kombinowanych. Te ostatnie łączą w sobie protezy ruchome i uzupełnienia stałe za pomocą np. zasuw, zatrzasków, rygli. Protezy, które zakładane są w gabinecie stomatologicznym można podzielić m.in. na: całkowite i częściowe, szkieletowe, osiadające, a także wkłady koronowe czy korony metalowe, porcelanowe, pełnoceramiczne. Oprócz tego stomatolog może zaproponować mosty porcelanowe, z włókna szklanego lub licówki kompozytowe czy porcelanowe.

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to dziedzina, której głównym zadaniem jest zapobieganie m.in. próchnicy, chorobom przyzębia czy różnym chorobom zębów. Najważniejsze zabiegi, które przeprowadzane są w gabinecie stomatologicznym to: scaling (usuwanie kamienia nazębnego), piaskowanie (usuwanie osadu) i lakowanie (czyli zabezpieczenie bruzd zębów stałych przed próchnicą). Ponadto – w ramach profilaktyki stomatologicznej - dentysta przeprowadza kontrolę uzębienia i błon śluzowych oraz daje instruktaż higieny jamy ustnej. Dzięki dbaniu o zęby na bieżąco można m.in. pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust czy zlikwidować nieestetyczne przebarwienia.

RTG

W ramach usług dentystycznych gabinet oferuje również zdjęcia RTG. Na ich podstawie można ustalić problem stomatologiczny pacjenta i zaplanować precyzyjnie leczenie. W pracowni RTG wykonywane są następujące zdjęcia: rentgen zębów, rentgen punktowy, RTG skrzydłowo-zgryzowy. Badania wykonywane są nowoczesną aparaturą, bezpieczną dla pacjenta. Dzięki rentgenowi zębów można np. stwierdzić próchnicę, obecność ciał obcych, zębów zatrzymanych, różnych zmian patologicznych przy korzeniach, a także zmiany nowotworowe.

Kontakt

Dental Gallery
Ul. Sowińskiego 24 lok. U3
01-251 Warszawa
Telefon: 883 005 888
biuro@dentalgallery.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek 8.00 – 20.00
Sobota 9.00 – 14.00

Nr konta: 40 1910 1048 2751 6252 0908 0001