Protetykprotetykaprotetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna

Do przywrócenia pięknego uśmiechu potrzebny jest prawidłowo rozpisany plan leczenia protetycznego. Dental Gallery z Warszawy to gabinet, który specjalizuje się m.in. w kompleksowej protetyce stomatologicznej. Z usług gabinetu dentystycznego oraz protetyka korzysta wielu pacjentów mieszkających na co dzień w takich dzielnicach jak np. Wola czy Śródmieście. To do nich kierowane są różnego rodzaju zabiegi i konsultacje, dzięki którym mogą rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane problemy z zębami.

Protetyka stomatologiczna opiera się na wielu metodach, których zastosowanie prowadzi do odbudowy lub odtworzenia brakujących zębów. Wybór ostatecznego rozwiązania jest uzależniony od indywidualnego przypadku pacjenta i zostaje ustalony z pomocą profesjonalnego protetyka.

Leczenie protetyczne obejmuje takie usługi jak:

 • korony – porcelanowe standardowe, porcelanowe na bazie złota albo cyrkonu, pełnoceramiczne,
 • wkłady koronowo-korzeniowe,
 • korony protetyczne,
 • mosty - porcelanowe standardowe, porcelanowe na złocie lub cyrkonie, adhezyjne
 • licówki,
 • protezy akrylowe – standardowe lub na miękkim podłożu,
 • protezy szkieletowe – z klamrami lub na zatrzaskach,
 • protezy mocowane na implantach.

Protetyka stomatologiczna wymaga wiedzy różnych lekarzy. Szczegółowy plan leczenia najczęściej poprzedzają konsultacje z takimi specjalistami jak endodonta, chirurg szczękowy, periodontolog czy ortodonta. Zyskujemy wówczas pełną wiedzę do tego, aby wybrać optymalną metodę protetyczną. Dental Gallery, którego pacjenci to mieszkańcy Warszawy, dba o szybkie i profesjonalne konsultacje.

W stomatologii protetycznej najczęściej zakładane są korony. Mogą to być:

 • korony częściowe, które pokrywają tylko część korony klinicznej zęba,
 • korony osłaniające, które zakładane są przez protetyka w celu pokrycia całej korony zęba,
 • korony całkowite, inaczej nazywane zębami ćwiekowymi, które pokrywają i odbudowują resztkę zniszczonego zęba.

Nie mniej popularne są mosty. Tutaj warunkiem założenia jest posiadanie zdrowego zęba przed i za luką. Mosty umieszcza się więc w przestrzeniach, gdzie brakuje zębów. Opierają się na naturalnych zębach lub implantach.
Z kolei protezy to uzupełnienie ruchome, czyli dające pacjentowi możliwość wyjmowania i dbania o higienę. Wyróżnia się tu protezy szkieletowe, które opierają się na metalowym szkielecie. Najczęściej stosuje się w przypadku zbyt rozległych braków zębowych. Innym wariantem w protetyce są protezy częściowe lub całkowite osiadające. Z kolei licówka to cieniutki porcelanowy listek, który protetyk przykleja na zewnętrzną powierzchnię zęba. W ten sposób można „zatuszować” nieestetycznych powierzchnie zębów przednich, skorygować przebarwienia trudne czy wydłużyć starte zęby, zamaskować pęknięcia i ubytki zębów etc.
Dental Gallery zaprasza na leczenie w Warszawie pod okiem najlepszego protetyka. Dzięki niemu zyskasz najbardziej wygodne dla siebie rozwiązanie w zakresie uzupełnień protetycznych. W Dental Gallety dba się o najlepszą jakość protetyki stomatologicznej.

CENY
Proteza całkowita1000 zł (1 łuk)
Proteza szkieletowa1500 zł (1 łuk)
Korona cyrkonowa1800 zł
Wkład k/k pojedynczy350 zł
Wkład k/k złożony450 zł
Wkład z włókna szklanego300 - 500 zł
Korona porcelanowa na metalu800 zł
Inlay/onlay1000 zł

Kontakt

Dental Gallery
Ul. Sowińskiego 24 lok. U3
01-251 Warszawa
Telefon: 883 005 888
biuro@dentalgallery.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek 8.00 – 20.00
Sobota 9.00 – 14.00

Nr konta: 40 1910 1048 2751 6252 0908 0001