Ortodoncja Aparat ortodontyczny Ortodoncja Warszawa

Ortodoncja - Warszawa

Wady zgryzy nie muszą być problemem na całe życie – radzi sobie z tym ortodoncja. Można się ich pozbyć w czasie profesjonalnie rozpisanego i przeprowadzonego leczenia ortodontycznego. W Warszawie zajmuje się tym klinika Dental Gallery. Jej oferta kierowana jest do pacjentów z Woli, Śródmieścia oraz innych dzielnic Warszawy. Współpracujący z nami specjalista ortodonta na pierwszym etapie określa, czy są ewentualne przeciwwskazania do podjęcia leczenia i założenia aparatu ortodontycznego. Zanim bowiem na zęby trafi aparat, muszą one być zdrowe i czyste. Dlatego też usuwa się z nich kamień nazębny i leczy ubytki próchnicowe. Lekarz ortodonta następnie diagnozuje wadę zgryzu i pobiera wyciski górnych i dolnych zębów, które są potrzebne w ortodoncji. Na ich podstawie przygotowywane są gipsowe modele zębów. To one wraz ze zdjęciami rentgenowskimi będą niezbędne do opracowania przez ortodontę planu leczenia i dopasowania lub wykonania aparatu ortodontycznego.

W zależności od wady zgryzu ortodonta dopasowuje różne modele aparatów:

  • aparaty ortodontyczne stałe – nakleja się je na zęby na stałe (z reguły na oba łuki), a do wyboru są metalowe lub kosmetyczne,
  • aparaty ortodontyczne ruchome – przygotowywane są w laboratorium ortodontycznym, ortodonta umieszcza aparat na pierwszej wizycie, a poźniej kontroluje i aktywuje ewentualne elementy aktywne (np. klamry i śruby), pacjent z kolei często dostaje zalecenie samodzielnej regulacji.

Po wizytach kontrolnych w Dental Gallery – Warszawa przychodzi czas na zdjęcie aparatu ortodontycznego. Wówczas warto wykonać dokładny przegląd stomatologiczny, a zwłaszcza analizie poddać stan zębów, które były przykryte pierścieniami ortodontycznymi. Nie zaszkodzi oprócz tego wykonać takie zabiegi profilaktyczne jak skaling, piaskowanie zębów czy lakierowanie zębów fluorem.
W leczeniu ortodontycznym ważny jest też etap ostatni, czyli retencja. To inaczej utrwalenie nabytych w czasie noszenia aparatu dentystycznego efektów i nowego układu zębów. Retencja może być stała lub ruchoma. W zależności od rodzaju przykleja się wówczas retainer lub wykonuje płytkę retencyjną. W leczeniu ortodontycznym stosowany jest też system Invisalign. To niewidoczne szyny, które ortodonta nakłada się na zęby. Szyny są zrobione z elastycznego i miękkiego materiału. Oprócz tego, że nie jest to aparat ortodontyczny rzucający się w oczy, to jeszcze znacznie ułatwia higienę jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego.

Jeśli więc ortodonta stwierdzi, że nie masz żadnych przeciwwskazań do leczenia ortodontycznego, to masz duże szanse na piękny i równy uśmiech dzięki aparatowi dentystycznemu. Sprawdź sam. Warszawa i Dental Gallery to ortodoncja na najwyższym poziomie.

ORTODONCJA
Konsultacja ortodontyczna100 zł
Badanie ortodontyczne + plan leczenia300 zł
Założenie aparatu stałego:
- zamki metalowe (jeden łuk)1600 zł
- zamki kosmetyczne: porcelanowe (jeden łuk)2500 zł
Okresowa kontrola z aparatem stałym (2 łuki)250 zł
Leczenie w systemie Damona:
- założenie aparatu (1 łuk)2600 zł
- wizyta kontrolna300 zł
Miniimplant ortodontyczny500 zł
Aparat INVISALIGN full18500 zł (całkowity koszt leczenia, aparat + wizyty kontrolne)
Aparat INVISALIGN lite10500 zł (całkowity koszt leczenia, aparat + wizyty kontrolne)
Retainer VIVERA1500 zł (1 łuk)
Retainer VIVERA2500 zł (2 łuki)
Płytka Schwarza600 zł
Aparat blokowy950 zł
Aparat Twin-block1200 zł
Szyna relaksacyjna600 zł
Okresowa kontrola aparatu ruchomego100 zł

Kontakt

Dental Gallery
Ul. Sowińskiego 24 lok. U3
01-251 Warszawa
Telefon: 883 005 888
biuro@dentalgallery.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek 8.00 – 20.00
Sobota 9.00 – 14.00

Nr konta: 40 1910 1048 2751 6252 0908 0001